A Confession

Home  >>  A Confession

Vždy som premýšľal o tom ako byť šťastný, spokojný a dosiahnuť to svoje pravé „orechové“. Hľadal som to v prostredí, ktoré ma často krát hodnotilo ako čiernu ovcu. Práve toto prostredie vo mne vyvolávalo pocit, že som „iný“ , nie dosť dobrý, nie si normálny, som „chorý“ , náročný atď.
Vzhľadom na to, že som muž a že som mal tvrdú výchovu, vybudoval som si silné, až extrémne ego a bol som veľmi zlý, tvrdý, vzťahovačný a ješitný. Postupne som sa musel naučiť zvládať svoju mužskú podstatu, s čím sa spájalo množstvo bolesti, trápenia, smútku, chorôb, strát, rozchodov a sklamaní.
Vždy som aktívne športoval, porovnával sa, dokazoval si a súťažil či už v samotnom športe /futbal, hokej, bojové športy/ ako aj v práci /od obchodných zástupcov po výkonných riaditeľov a manažérov/. Vždy som patril k najlepším v dosahovaní cieľov, vo výkonoch a aj napriek tomu som nebol spokojný. Navštevoval som stovky kurzov, koučingov, školení, individuálnych pohovorov na to, aby som bol, šťastný a v pohode. Zvyšoval som si vzdelanie aj štúdiom MBA a …opäť nič.
Ako je to možné ? Prečo? Stále som sa sám seba pýtal. Veď mám všetko, čo v dnešnom svete človek môže chcieť – business, zdravie, ženy, peniaze…
Tu sú moje priority v r. 2000
1. Peniaze
2. Kariéra
3. Fyzická láska

    Prvý kľúčový zlom nastal v roku 2000, kde som 2x počas roku prišiel absolútne o všetko … prácu, vzťah, všetky peniaze, priateľov, býval som pod mostom – bol som bezdomovec.
    V roku 2007 prišiel pre mňa ďalší kľúčový moment, kde som prišiel o 89 mil. Skk / z toho mojich vlastných 50 mil. Skk/.
    A v roku 2011 prišiel asi ten psychicky najťažší moment, kedy som pomýšľal nad podstatou svojho života a nad jeho nepotrebnosťou…

Pýtaš sa, že prečo by si sa mal nechať viesť práve mnou? No práve preto, že som to JA… Muž, ktorý je vyrovnaný s minulosťou, má obrovské vízie, hovorí pravdu, má absolútne čisté úmysly, vie počúvať, záleží mu na tom, aby si žil SVOJ život a v neposlednom rade vie odborne poradiť, motivovať, keďže veľa extrémami sám prešiel.
Milujem robiť ľudí šťastnými, spokojnými a vnímam to ako „obchod“ s vďačnosťou. A vďačnosť je nevyčerpateľná.
Aké mám priority dnes?
1. Kľud, šťastie, harmónia, zdravie, rodina, láska a sú pre mňa všetky rovnako dôležité.
Chcem a žijem život plný šťastia, lásky, úprimnosti , vyrovnanosti a harmónie. Milujem život, milujem svoju manželku Moniku, priateľov, klientov, prírodu a ľudí. Viem čo cítim a viem, ako som to dosiahol.
Aj Ty máš tú možnosť pocítiť tie úžasné pocity ako je láska, pokoj, spokojnosť a nespútané šťastie. Je len na každom jednom z nás či to chceme. Ja chcem zmeniť svet a mením ho tým, že som zmenil sám seba a pomáham v tom ostatným.
Voľba je len na Tebe.

Sign up now to achieve more joy, happiness, success and peace in your life.
Signup today and receive free updates straight in your inbox. We will never share or sell your email address.
Like what you read? Share it with your friends...Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on LinkedIn0Buffer this pagePin on Pinterest0Email this to someonePrint this page